Įspūdžiai ir akimirkos iš Suomijos – “Helsinki Cup”Liepos 7 dieną, Garliavos futbolo klubas išvyko į Helsinkį, Tarptautinį vaikų futbolo festivalį – „Helsinki Cup“. Skandinavija – toks buvo mūsų tikslas šais metais. Čia mes atvykome dalyvauti trimis komandomis: U-13 (11v11) „FK Garliava“ ir 2 ekipos U-10 amžiaus grupėse „FK Garliava“ 1 ir „FK Garliava“ 2. Šį kartą net 47 klubo nariai su smalsumu bei nekantrumu pasitiko šį šiaurės europos regioną, kuriame praleido visą savaitę.

I-oji diena.


Kaip dažniausiai, dauguma tėvelių su ašaromis išlydėjo savo atžalas ir kitaip čia jau būti negali :) Autobusu per naktį pasiekėme Estijos sostinę – Taliną. Iš pačio ryto čia mūsų jau laukė keltas, kuris buvo neišdildoma patirtis ir pramoga ne tik jauniesiams, bet ir suaugusiems. Ne ilgai truko, geros pora valandų ir horizonte išvydome Suomijos krantus. Atrodo kelionė paprasta ir greita, tačiau nuovargis buvo labai didelis, nes naktį daugelis jaunimo džiūgavo ir buvo kupini energijos. Neatsitiktinai juos miegas užklupo vidurdienį, vykstant į viešbutį. Pats laikas buvo ilsėtis ir daugiau nieko negalvoti, tačiau mūsų laukė dar didelis darbas: pietūs, rungtynės, festivalio atidarymas.

Pirmosios komandų dvikovos vyko dideliame nuovargio fone, todėl neskubėjome darytis išvadų apie savo bei varžovų pajėgumus. Tą dieną, vyriausieji „FK Garliava“ (11v11) negalėjo prilygti stipriausiai Suomijos ekipai – HJK. Jaunesnieji „FK Garliava“ 2, taip pat buvo nukautuoti. Vienintelę pergalę triuškinančiu rezultatu šventė „FK Garliava“ 1 ekipa, kuri įpūtė visiems geros nuotaikos ir optimizmo.
Po rungtynių vyrukai jau šliaužte šliaužė į atidarymo ceremoniją. Ją be išimties visi su malonumu būtų išmainę į lovą ir miegą. Atidaryme susipažinome su dalyvaujančiomis ekipomis ir pamatėme, kad dauguma dalyvių buvo iš Suomijos, tačiau turnyre dalyvavo svečiai ir iš tolimų šalių: Brazilijos, Prancūzijos, Meksikos, Maroko, Islandijos, Rusijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, ir mažai mums pažįstamos – Tanzanijos. Taigi tokia pirmoji mūsų diena – kupina daug įspūdžių ir nuovargio.

Rezultatai:

FK Garliava – HJK: 0-4

FK Garliava 2 – HJK-J: 1-7

FK Garliava 1 – FC POHU: 13-0

II-oji diena.


Poilsis gražino visiems energiją, kurios taip trūko po varginančios kelionės. Po pusryčių ir ankstyvo ryto visos komandos išvyko į savo rungtynių areną. Šiandieną mūsų visų laukė po dvi varžybas. Susipažinome su Helsinkio visuotiniu transportu. Nors jis ir išvystytas puikiai, tačiau pasiekti stadionus ir centrinę maitinimo vietą užtrukdavo nemažai laiko, kadangi dideliame mieste, dideli atstumai. Įsitikinome, kad aikštynų kokybės mes galime tik pavydėti, nors klimato sąlygos labai panašios kaip ir Lietuvoje. Visos aikštės ir aikštutės su natūralia vėja buvo lygios kaip stalas.

Šią dieną visos 3 ekipos iškovojo taškus, pradžiugindamos ne tik trenerius ir keliaujantį kartu kolektyvą, bet ir savo fanus Lietuvoje. Vyriausieji, po nesėkmės pirmąją dieną, šį kartą iškovojo 4 taškus prieš elito grupės suomių varžovus. 2003 metų pirmoji ekipa toliau skynė pergales, vis dar nesulaukdama stipresnio pasipriešinimo. Pirmuosius taškus įsirašė ir FK Garliava 2, kurios žaidimas kiekvienoje dvikovoje gerėjo.

Rezultatai:

FK Garliava – KaPa: 2-0

FK Garliava – PK Keski-Uusimaa: 0-0

FK Garliava 1 – HJK-J/Toolo: 7-0

FK Garliava 1 – Kylf/Real: 13-0

FK Garliava 2 – FC Vikingit: 1-2

FK Garliava 2 – Honka/Lazio: 1-1

III-oji diena.


Rėžimas visoms komandoms išliko toks pats: Pusryčiai, vykimas į rungtynes, pietūs, antrosios rungtynės, vakarienė ir grįžimas į viešbutį. Tėveliai, kurie atvyko kartu ir galvojo pailsėti bei daug ką pamatyti turėjo keisti savo planus. Čia karaliavo futbolas ir didelis tempas. Miesto transportas mums jau buvo pažįstamas ir galėjome laisviau pasijausti Helsinkio apylinkėse. Šiandieną vyko paskutinės rungtynės grupėse. Tai buvo svarbi diena, nes visos komandos galėjo patekti į kitą etapą ir varžytis dėl aukščiausių vietų.

IMG_6346Vyriausieji po sėkmingos savo antrosios dienos, trečiosios dienos pirmoje dvikovoje buvo išsiblaškę ir atsipalaidavę. Tik didelių pastangų ir ryžto dėka paskutinę minutę išplėštos lygiosios mums suteikė vilties. Antroje dvikovoje iškovota sunki ir lemiama pergalė. Tai reiškia, kad patekome tarp stipriausių 8 Suomijos ekipų. Tai MUMS reiškia labai DAUG!

„FK Garliava“ 1 toliau smaginosi 2003 metų amžiaus grupėje. Pasiektos dar dvi pergalės garantavo pirmąją vietą grupėje, bei geriausią įvarčių santykį tarp 160 komandų. Žinoma, kad jaunuoliai skraidė ant sparnų, tikėdamiesi nušluoti Suomiją…

„FK Garliava“ 2 komanda įsismagino taip pat. Iškovota pergalė ir lygiosios. Šie svarbūs taškai kilstelėjo mūsiškius lentelėje net per dvi pozicijas. Tai suteikė galimybę tęsti kovą festivalyje dėl garbingų vietų. ŠAUNUOLIAI!

Rezultatai:

FK Garliava – EBK-Honka: 1-1

FK Garliava – Tervarit-J: 2-0

FK Garliava 1 – Honka: 4-0

FK Garliava 1 – Kasiysi: 7-0

FK Garliava 2 – FCFJ: 2-0

FK Garliava 2 – TuPS: 0-0

Turnyrinės lentelės grupėse:

IV-oji diena.


Prie festivalio rėžimo ir tempo visiškai adaptavomės, perpratome jį ir netgi pradėjome tuom mėgautis. Šiandieną, atkrentamųjų rungtynių etapas. Laimi – keliauji toliau, pralaimi – keliauji namo. „FK Garliava“ vyriausia grupė stojo į kovą dėl patekimo į pusfinalį. Vyrai buvo rimtai nusiteikę ir nežadėjo niekur trauktis. Nors varžovai turėjo šiokį tokį pranašumą, pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis ir niekas nebuvo aikšku. Apmaudu, tačiau paskirtas 11 metrų baudinys į mūsų vartus nebuvo pelnytas. Visi sutiks, kad namų sienos palaiko saviškius. Po praleisto įvarčio jau nepakako jėgų ir šaltakraujiškumo pakeisti rungtynių eigą, todėl pasitraukėme iš kovų kaip paaiškejo vėliau pralaimėdami čempionams. Iškovota 5 vieta iš 18 pajėgiausių U-13 Suomijos komandų. Vyrai atliko didelį darbą. Tai džiuginantis ir garbingas rezultatas.

„FK Garliava“ 2 savo atkrentamųjų rungtynių kelionėje įveikė pirmąjį varžovą po baudinių serijos. Išretinti traumų, vyrai jau nebeturėjo jėgų antrąjame etape ir teko pasitraukti iš festivalio kovų. Šaunuoliai vyručiai, parodė, kad būdami vieninga komanda galima žaisti prieš pajėgius varžovus ir pelnyti taškus. Komandoje atsirado naujų lyderių, kurie parodė daug potencialo. Ši komanda nustebino visus su kiekviena diena gerėjančiu žaidimu bei iškovotų taškų skaičiumi. BRAVO!

Pasitraukus dviems ekipoms iš varžybų, visų dėmesys nukrypo į „FK Garliava“ 1. Puikiai supratome, kad atkrentamosiose rungtynėse lengva nebus, nes varžovai nuo šio etapo vis stiprės. Tai pasimatė jau pirmoje dvikovoje dėl 1/64 vietų. Varžovas įveiktas kaip niekada prieš tai daug jėgų pareikalavusiose rungtynėse. Dvikova dėl 1/32 vietų buvo taip pat tikras nervų karas. Čia lygioje kovoje šventėme minimalę pergalę. Varžovas buvo kietas riešutėlis. „FK Garliava“ 1 atlaikė pirmąją atkrentamųjų rungtynių dieną ir tęs kovas dėl aukščiausių vietų rytoj.

Rezultatai:

1/8 vietų: FK Garliava – KOPSE: 0-2

1/64 vietų: FK Garliava 1 – ORP: 5-1

1/32 vietų: FK Garliava 1 – PK-35: 1-0

64/128 vietų: FK Garliava 2 – Honka: 1*-1

64/98 vietų: FK Garliava 2 – Kasiysi: 0-14

V-oji diena.

Daugeliui dalyvių šios dienos rytas jau nebuvo įtemptas kaip įprastai. Jie galėjo mėgautis laisvu laiku ir ilsėtis. Visi kartu draugiškai išvykome palaikyti „FK Garliava“ 1 komandos. Žinojome, kad mūsų laukia labai pajėgus varžovas – pagrindinė Helsinkio 2003 metų gimimo vaikų ekipa – HJK. Tačiau mūsų vyrukai buvo geros nuotaikos. Kitaip ir būti negali kaip laimi visas prieš tai vykusias dvikovas. Žinoma, šita dvikova buvo kitokia. Olimpiniame Helsinkio stadione prieš mus stojo varžovas iš kitos „planetos“. Dar niekada nebuvo tekę kautis prieš tokio lygio komandą. Ne veltui jie tapo šio festivalio čempionais. Tai buvo neišdildoma patirtis ir nauda. Vyrukai matė, kad varžovas nėra neįveikiamas ar nepažeidžiamas, tačiau turėjo šį kartą pripažinti stipresnį ir paspausti jiems dešinę. 9 vieta iš 160 dalyvių. Geras ir net gi labai geras rezultatas. Tris kart VALIO VALIO VALIO!!!

Laisvą vakarą praleidome stadione, stebėdami Suomijos aukščiausios futbolo lygos rungtynes. Čia žaidė žinomiausias šalies klubas ir daugkartiniai čempionai – HJK.

Rezultatai:

1/16 vietų: FK Garliava 1 – HJK: 1-8

VI-oji diena.


Išvykimo diena. Sotūs pusryčiai, lagaminai, tvarkymasis. Laikas skriete praskriejo, savaitė ištirpo akimirksniu – reiškiasi turėjome gerą laiką. Atlaisvinę viešbutį visas Garliavos futbolo klubo kolektyvas išvyko į Helsinkio centrą. Turėjome nemažai laisvo laiko suvenyrams ir lauktuvėms įsigyti. Belaukdami kelto pasivaikščiojome po miestą, kuris paliko gerus, šiltus prisiminimus. Gražus didmiestis į kurį norėtųsi dar sugrįžti…Iš tiesų pamatėme, kad „Helsinki Cup“ aukšto lygio futbolo festivalis su gerai išvystytu organizuotumu ir užimtumu, stipraus pajėgumo komandomis. Puikūs mūsų ekipų pasirodymai visus skatina siekti dar daugiau, o neįkainuojama patirtis ir įspūdžiai mums visiems pravers ne tik futbolo aikštėje. Ačiū treneriams, tėveliams, sirgalimas ir visiems prisidėjusiems prie šios išvykos. Jūsų visų dėka, mes esame stipresni!

Komentarai

 
Degmeda Sveikatos Ratas Baltijos Polistirenas DND Talis Dar Ko Gevias